Кой източва общинската собственост
Докладната записка за "Имотната мафия", каквото прозвище доби напоследък, бе внесена от представители на Община Радомир в деловодството на Главна прокуратура, пише zapernik.com. Тази докладна записка за ОбС Радомир, изготвена от кмета на Община Радомир, се основава на доклади от извършени вътрешни проверки от общински специалисти.
Подробно са описани начините на източване на общинска собственост от определени лица. Повечето от общинската недвижима собственост е прехвърлена на ГПК "НАРКОП" с председател Стефан Велинов и юрист Силвия Георгиева, които са били в правоотношения с ОбС Радомир. Силвия Георгиева като юрист, а Стефан Велинов като общински съветник и председател на комисия.
Според докладната записка са замесени и имената на бившият областен управител Иван Димитров с прякор "Честното", Ина Димитрова, бивш краткотраен кмет за няколко месеца на Община Радомир, Иван Владимиров - бивш кмет на Община Радомир и бивш председател на ОбС Радомир, Красимир Борисов - бивш кмет на Община Радомир. Като "най - услужливи" общински чиновници се цитират имената Елисавета Стоичкова - районен техник в Община Радомир и Мария Стоянчева - гл. архитект , назначена от бившият кмет Красимир Борисов. За нея се споменава нееднократно, че в повечето случаи не е била на работното си място, а в кантората си в Перник. Цитират се и нейни оправдания за отсъствието. Най - честите фрази са "Бях при чичо Иван" , "Отивам при чичо Иван". От това следва предположението , че основен двигател в далаверата с имотите по всяка вероятност е бил Иван Владимиров.
Не бил подминат и вече покойният кмет (лека му пръст) Златко Стойчев. В момента се обработва договор, с който се продава терен на север от Радомир в посока хижа "Орлите" известен като "Полигоните". Там , съгласно договора до 5 години трябвало да бъде изградено спретнато завод за преработка на пластмасови отпадъци . Заедно със завода , който трябвало да бъде с 50 разкрити работни места, озеленени градинки, спортни площадки и ред други съвременни екстри. Сдобилите се с имота обаче до момента не са забили един пирон.
След уточняване законността на договора, ще бъдат обявени имената на тарикатите. Допуска се, че терена може вече да е препродаден на трети "добронамерени" лица. Налага се мнението, че чиято и да е собствеността, то имота трябва да се върне на Община Радомир, по обективни и субективни причини. Това обаче ще трябва да доказва обвинението и по всяка вероятност ще си проличи по време на разследването.
До колкото се разбра, радомирското общинско ръководство и общинските съветници от ПП ГЕРБ , нямат доверие на Районна прокуратура Радомир, както и на Окръжна прокуратура Перник и имат притеснения, че на местно ниво може да се повлияе на прокурорските решения, затова са се обърнали с молба към Главният прокурор за компетентност и разпореждане за разследване. "Оттук нататък всичко е в ръцете на прокуратурата и съдът . Ние изпълнихме и ще изпълняваме дългът си пред избирателите и ще бъдем верни на клетвата, която положихме - да служим на отечеството и народа си" , казаха от ПП ГЕРБ Радомир.
източник:http://www.pernikdnes.com/news/6240